Uważaj kupując artykuły ogrodnicze
Wiosna to czas prac w ogrodzie. Wielu i wiele z nas znów ciągnie do ogrodu, a tam czeka nas mnóstwo roboty. Uważaj jednak: narzędzia i materiały mogą zawierać substancje o szkodliwym wpływie na zdrowie i środowisko.
Food
Clothes
Shoes
Fruits
Toys
Wood and Paper
Electronics
Konsekwencje europejskiego dobrobytu. Spotkanie z aktywistkami z Brazylii
Bezwzględna działalność międzynarodowych korporacji w krajach globalnego Południa pozbawia ziem rdzennych mieszkańców, zanieczyszcza glebę i wodę oraz idzie w parze z łamaniem podstawowych praw człowieka. Na zaproszenie Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie do Warszawy przyjadą aktywistki klimatyczne z Brazylii, które opowiedzą o tym jak na ich życie wpływa działalność firm produkujących dla nas żywność.
Bezbieczeństwo na placu zabaw
Wiosna to świetna pora na zabawy dzieci na świeżym powietrzu. I dobra okazja do wypróbowania nowych foremek, łopatek, rowerków i nadmuchiwanych zabawek. Ale czy wiesz, że te zabawki i inne produkty dla dzieci mogą zawierać substancje, które mają szkodliwy wpływ na układ hormonalny i mogą spowodować długofalowe skutki dla zdrowia?
 

 
Kiedy 24 kwietnia 2013 r. zawalił się ośmiokondygnacyjny budynek fabryki w Bangladeszu, jego ruiny przysypały pracownice wykonujące zlecenia dla międzynarodowych sieciówek, w tym polskiej LPP. W wyniku katastrofy w kompleksie Rana Plaza zginęły 1134 osoby, w większości kobiety. Czy istnienie obowiązkowej należytej staranności w zakresie praw człowieka przed 2013 rokiem mogło coś zmienić?
Nędza, jakiej doświadczają na co dzień szwaczki i ich rodziny, kontrastuje z ogromnymi zyskami notowanymi co roku przez światowe marki odzieżowe. W czasie pandemii sytuacja pracownic przemysłu odzieżowego znacznie się pogorszyła. Przez dekady marki i sieci handlowe budowały zyski na niskich płacach. Pomóż nam to zmienić!
Interesuje Cię działalność społeczna, aktywistyczna lub edukacyjna? Chcesz być ambasadorką na rzecz ekologicznych i etycznych zmian w przemyśle spożywczym? Zastanawiasz się jak w swoich działaniach wykorzystać social media? Masz minimum 18 lat, ale nie więcej niż 35? Zapraszamy na warsztat, podczas którego dowiesz się jak skutecznie działać w mediach społecznościowych na rzecz odpowiedzialnej konsumpcji i produkcji!