Porządne buty, wiadomo, muszą być skórzane. Kosztują więcej, ale posłużą dłużej. Tymczasem tylko ułamek z tej kwoty dostanie dwunastoletni Aadi, który mógł garbować skórę na twoje buty. Przez 11 godzin dziennie brodzi w trujących chemikaliach powodujących alergie, choroby skórne, raka. W Polsce chodziłby do 5 klasy. Jak myślisz, jak długo będzie pracował zanim zachoruje?
Owsianka z bananami – idealne, zdrowe śniadanie. Banany importowane z Kamerunu są dostępne cały rok. Tam robotnicy tacy jak Samuel pracują bez umowy, bez podstawowej ochrony przed pestycydami w czasie oprysków. Samuel straci pracę, gdy tylko upomni się o swoje prawa, a jego rodzina straci jedyne źródło dochodu. Więc się nie upomina, tylko coraz częściej kaszle i trudno mu oddychać.
Właśnie kupiłaś nową wiosenną sukienkę. Elastyczna bawełna, modny kolor. Uszyta w Bangladeszu - nic nadzwyczajnego. Może uszyła ją Halima. Ma 19 lat. Od 5 lat zamiast do szkoły chodzi do fabryki, gdzie szyje ubrania na export, 12 godzin dziennie. Jej miesięczna pensja nie wystarcza na Twoją modną, wiosenną sukienkę. Często nie wystarcza nawet na jedzenie...
AADI ZROBIŁ DLA CIEBIE SANDAŁY
AADI ZROBIŁ DLA CIEBIE SANDAŁY
TY ZAWALCZ O JEGO PRAWA. PRZEKAŻ SWÓJ 1%
Możesz zmienić ich życie
Przekaż podatku
KRS 0000 496 918
Możesz zmienić ich życie
Przekaż podatku
KRS 0000 496 918
ZA KAŻDYM TWOIM ZAKUPEM STOJĄ LUDZIE. TY MOŻESZ ZMIENIĆ ICH ŻYCIE.
Przekaż 1% podatku na Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Twoje pieniądze kształtują świat!
AADI ZROBIŁ DLA CIEBIE SANDAŁY
SAMUEL ZBIERA DLA CIEBIE BANANY
HALIMA USZYŁA DLA CIEBIE SUKIENKĘ

Nie chcesz by Twoje zakupy przyczyniały się do cierpienia ludzi? Razem możemy to zmienić.

Ludzie pracujący w fabrykach i na plantacjach markowych firm dostają wynagrodzenia, które nie wystarczają  na jedzenie, lekarstwa czy edukację. Firmy te mają realny wpływ na pracę i życie swoich pracowników. To one muszą zacząć sprawdzać miejsca produkcji, zapewniać godne warunki pracy i godne płace, zadbać o środowisko. Nie zrobią tego jeśli nikt ich o to nie zapyta i nie będzie domagał się odpowiedzi. My pytamy i dostajemy odpowiedzi!
 
Zdobywamy informacje i naciskamy na firmy, aby pomóc kupować Ci odpowiedzialnie!
 
Mamy efekty!  Firmy odzieżowe już odpowiedziały na nasze kampanie:
  • Wprowadziły kodeks etyczny i system jego weryfikacji;
  • Przyłączyły się do porozumienia firm na rzecz poprawy warunków pracy w fabrykach w Bangladeszu;
  • Realizują swoje obietnice, a my to sprawdzamy i egzekwujemy.