Ubrania
Buty
Owoce
Żywność
Zabawki
Drewno i papier
Elektronika
Dobre Zakupy Projects Downloads Resources
Odpowiedzialna konsumpcja Ubrania Buty Owoce Żywność Zabawki Drewno i papier Elektronika Odpowiedzialna turystyka Odpowiedzialne inwestycje Sprawiedliwy Handel Zasada 3R Testy na zwierzętach Odpowiedzialny biznes Marketing Prawa konsumenta Zamówienia publiczne
About us Wesprzyj
Czwartek, 06.09.2012. Maria
SWAP podczas Targów odpowiedzialnej mody WearFair w Łodzi
Może masz ubrania, które kiedyś uwielbiałaś/eś, ale już ci się znudziły? A może kupiłaś/eś wyjątkową sukienkę w przepiękne kwiaty i dalej wisi z metką w szafie? Albo dostałaś/eś od cioci krawat w kotki, którego nigdy nie założysz?
Polska Zielona Sieć oraz Inicjatywa POLtwór zapraszają na SWAP czyli bezgotówkową wymianę ciuchów, która odbędzie się podczas Targów odpowiedzialnej mody WearFair w Łodzi. Swap to wspaniały sposób, aby znaleźć nowego właściciela/kę dla rzeczy, które już nie są nam potrzebne, okazały się być nieudanym prezentem, czy po prostu nie pasują rozmiarem. Zamiast zakurzone w szafie, odzyskają swój blask na nowo, a wszystko ekologicznie, tanio i w przyjemnej atmosferze.
 
Gdzie? Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Międzynarodowych Targów Łódzkich, Al. Politechniki 2, Łódź
 
Kiedy? 13.10.2012 (sobota), g. 14.00-17.00 oraz 14.10.2012 (niedziela), g. 11.00-14.30
 
Aby wziąć udział w wymienialni wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 
fot. Małgorzata Małochleb
fot. Małgorzata Małochleb
 
Kilka zasad, które sprawią, że wymiana przebiegnie sprawnie:
  • Ubrania, które przynosimy powinny być oczywiście czyste i nie uszkodzone.
  • Każda osoba, która przyniesie swoje rzeczy na wymianę zostanie przy wejściu zarejestrowana. Rejestracja polegać będzie na podaniu imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz przypisaniu numeru do osoby.
  • Każdy uczestnik/uczestniczka dostanie jedną dużą zawieszkę oraz zestaw małych zawieszek z tym samym numerem. Duża zawieszka będzie przyczepiona do osoby, małe do ubrań i wystawianych przedmiotów. Dzięki takiej identyfikacji z łatwością będzie można odnaleźć właściciela/kę ubrań i dokonać transakcji. W przypadku kiedy właściciel/ka ubrań będzie niedostępny/a, można zgłosić się do rejestracji po telefon kontaktowy.
  • Uczestnicy będą mieli do zagospodarowania wyznaczoną przestrzeń gdzie można będzie ułożyć swoje ubrania i dodatki. Do dyspozycji będą stoły i wieszaki.
  • Przedmioty, których nie będziecie chcieli zabierać z powrotem do domu można będzie umieścić w przestrzeni „oddam za darmo”.
  • Wystawiający/a ma obowiązek zabrać ze sobą przyniesione przedmioty po zakończeniu wymiany. Jeżeli ubrania nie zostaną zabrane w ciągu pół godziny od zakończenia wymiany, po pierwszym dniu wymiany zostaną umieszczone w przestrzeni „oddam za darmo”, po drugim dniu zostaną przekazane na cele społeczne.
  • Istnieje możliwość odkupienia przedmiotów jeżeli wymiana nie jest możliwa (np. jedna strona nie znalazła nic dla siebie u osoby, która chce się z nią wymienić), jednak cena za dany przedmiot powinna być symboliczna i nie przekraczać 10zł. Całe wydarzenie jest promocją niekomercyjnego podejścia do nabywania nowych przedmiotów i niech tak zostanie.
Podczas całości trwania swapa zapewniamy darmową opiekę nad dziećmi!
 
Aby wziąć udział w wymienialni wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 

ubrania, wydarzenia, wymienialnia