Właśnie kupiłaś nową wiosenną sukienkę. Elastyczna bawełna, modny kolor. Uszyta w Kambodży - nic nadzwyczajnego. Może uszyła ją Sreyneth. Pracuje na akord, im dłużej tym więcej zarobi, więc szyje w nadgodzinach, dopóki starcza sił. Cierpi na chroniczne bóle głowy, potrzebuje zabiegu chirurgicznego, ale to koszt ok. 200 dolarów, których nie ma. Przyjmuje więc leki, które nie działają.
Eleganckie buty, wiadomo, kosztują więcej, ale posłużą dłużej. Szyje je Naga Bai w swoim domu, w Indiach, średnio 10 par dziennie. Piękne szpilki trafiają do europejskich butików. Ich ceny są kosmiczne, zwłaszcza dla Naga Bai, która ma 65 lat i żadnych oszczędności. Coraz bardziej bolą ją oczy i ręce. Boi się co się stanie, gdy zachoruje lub gdy będzie za stara, by szyć buty...
Bielizna. Nosisz ją codziennie. A jak często sprawdzasz, gdzie ją uszyto? Może w Kambodży, gdzie kobiety takie jak Srieng szyją bieliznę od świtu do nocy. Srieng ma na utrzymaniu trójkę dzieci i starą, schorowaną matkę. Miesięcznie zarabia równowartość 85 dolarów, co nie wystarcza na porządny obiad dla siebie i dzieci. Zdarza się, że mdleje przy maszynie z głodu, a jedzenie jest coraz droższe...
SREYNETH USZYŁA DLA CIEBIE SUKIENKĘ
SREYNETH USZYŁA DLA CIEBIE SUKIENKĘ
TY ZAWALCZ O JEJ PRAWA. PRZEKAŻ SWÓJ 1%
Możesz zmienić ich życie
Przekaż podatku
KRS 0000 496 918
Możesz zmienić ich życie
Przekaż podatku
KRS 0000 496 918
ZA KAŻDYM TWOIM ZAKUPEM STOJĄ LUDZIE. TY MOŻESZ ZMIENIĆ ICH ŻYCIE.
Przekaż 1% podatku na Fundację Kupuj Odpowiedzialnie. Twoje pieniądze kształtują świat!
SREYNETH USZYŁA DLA CIEBIE SUKIENKĘ
NAGA BAI ZROBIŁA DLA CIEBIE SZPILKI
SRIENG USZYŁA DLA CIEBIE BIELIZNĘ

Nie chcesz by Twoje zakupy przyczyniały się do cierpienia ludzi? Razem możemy to zmienić.

Ludzie pracujący w fabrykach markowych firm dostają wynagrodzenia, które nie wystarczają  na jedzenie, lekarstwa czy edukację. Firmy te mają realny wpływ na pracę i życie swoich pracowników. To one muszą zacząć sprawdzać miejsca produkcji, zapewniać godne warunki pracy i godne płace, zadbać o środowisko. Nie zrobią tego jeśli nikt ich o to nie zapyta i nie będzie domagał się odpowiedzi. My pytamy i dostajemy odpowiedzi!
 
Zdobywamy informacje i naciskamy na firmy, aby pomóc kupować Ci odpowiedzialnie!
 
Mamy efekty!  Firmy odzieżowe i obuwnicze już odpowiedziały na nasze kampanie:
  • Przygotowują strategię społecznej odpowiedzialności i plan jej realizacji;
  • Wprowadziły kodeks etyczny i system jego weryfikacji;
  • Przyłączyły się do porozumienia firm na rzecz poprawy warunków pracy w fabrykach w Bangladeszu;
  • Realizują swoje obietnice, a my to sprawdzamy i egzekwujemy.
* Przedstawione tu osoby są postaciami realnymi, choć podane tu imiona są wymyślone w celu ochrony ich tożsamości z uwagi na bezpieczeństwo osobiste.