Lipton prowadził okrutne testy na zwierzętach
Czwartek, 16.12.2010. Justyna
Lipton prowadził okrutne testy na zwierzętach
http://www.flickr.com/photos/hthg1983/2237614948/
Zwierzęta laboratoryjne poddawane były torturom po to, aby herbaciany gigant mógł umieszczać na opakowaniach deklaracje o pozytywnym wpływie tego tradycyjnego napoju na zdrowie.
Informacje ujawniła w ostatnich tygodniach PETA, organizacja zajmująca się obroną praw zwierząt. Firma, która zlecała okrutne testy na zwierzętach, to Lipton. Celem było umieszczenie na opakowaniach herbaty deklaracji dotyczących jej pozytywnego wpływu na zdrowie konsumentów - jakkolwiek regulatorzy rynku stwierdzają, że testy na zwierzętach nie są wystarczającym dowodem aby takie deklaracje można było formułować. Jednocześnie istnieją nowoczesne metody badań, wykorzystywane przez inne wiodące marki napojów, które nie wymagają okrucieństwa wobec zwierząt.
 
Jak wyglądają testy stosowane przez Liptona? Uwaga, drastyczne opisy!
 
Króliki były poddawane wysokotłuszczowej, cholesterolowej diecie, która powodowała u nich zatory arterii - następnie karmiono je herbatą aby sprawdzić, czy stan ich arterii się poprawi. Na koniec eksperymentu królikom obcinano głowy.
 
Myszy były rozmnażane aby przez całe swoje życie cierpieć na bolesne zapalenie jelit i być karmione herbatą, czego celem było sprawdzenie czy ma ona jakiś wpływ na ich stan. Po zakończeniu eksperymentów były zabijane przez uduszenie lub skręcenie karku.
 
Szczury były zmuszane do jedzenia wyłącznie wysokocukrowych pokarmów - następnie podawano im herbatę aby sprawdzić, czy może je jakoś chronić przez zmianami w mózgu powodowanymi przez taką dietę. Innym szczurom wprowadzano herbatę do organizmu poprzez punkcję w powłokach brzusznych, aby sprawdzić jej absorbcję. Następnie były one zabijane poprzez zamrożenie ciekłym azotem i zmiażdżenie.
 
Prosięta były wystawione na kontakt z bakteriami E.coli - następnie zaś karmione herbatą aby sprawdzić, czy może ona powstrzymać utratę płynów i biegunkę. Częścią testów było rozcinanie jelit zwierząt, gdy te jeszcze wciąż żyły.
 
Tutaj możesz wysłać list do firmy Lipton za pośrednictwem strony PETA.

 
fot.: be_khe
 
Komentarze
Koniec testów 27.03.2018 07:13
W 2011 roku PETA ogłosiła że Lipton stał się wolny od testów na zwierzętach. Możecie to znaleźć używając wyszukiwarki na stronie PETA
Koniec testów 27.03.2018 07:05
https://www.peta.org/blog/victory-lipton-ends-cruel-animal-tests/
AndyPSV 29.05.2013 20:49
Jerem 16.02.2013 15:05
Wiarygodność artykułu = 0. Po co zabijać poprzez zmiażdżenie - szczura który jest zamrożony? A o kompletnej niewiedzy lub ignoranctwie autora świadczy zdanie: \"Prosięta były wystawione na kontakt z bakteriami E.coli\" - Przecież to jest bakteria jelitowa stanowiąca normalną florę bakteryjną u KAŻDEGO człowieka i świni. Więc co?
magda 04.02.2013 13:52
nienawidzę ludzi!!! jak można być tak okrutnym... zwierzęta to żywe istoty i tak samo czują, od teraz zawsze będę sprawdzać co kupuję bo tylko od ludzi zależy- to co będziemy kupować to znajdziemy na półkach w sklepie
Gość 14.12.2012 22:41
@Gość-gdybyaspirynę testowano na kotach nigdy nie weszłaby do aptek - dla kotów jest bardzo szkodliwa. Cały problem w tym, że testy na zwierzetach mogą mieć znaczenie tylko dla weterynarzy, bo różne gatunki są po prostu różne.
Gość 08.09.2012 19:49
80% produktów na rynku (jeśli nie wiecej) było testowanych na zwierzętach. Od słodyczy, przez lekarstwa do napoi. Wystarczy poszukac artukułów w internecie. I nie rozumiem o co to halo - wszak wszystko dla naszego dobra. Coś za coś, takie jest życie, tak było i bedzie. Wole zeby zginęlo stado myszy, świania czy królik, niż mialbym odczuć skutki uboczne jakiegos produktu na własnej skórze. Wielu NAPRAWDĘ WIELU rzeczy byśmy po prostu nie mieli, gdyby ograniczało nas coś co pieknie nazywacie \"okrucieństwem wobec zwierząt\". Nauka nie może pozwolić sobie na taką krótkowzroczność, niektóre rzeczy po prostu wymagają poświęceń.
Pamietajmy że testy na zwierzętach wcale nie sa prowadzone z jakąś rozmyślną celowością okrutnie, by je torturowac.. to po prostu... testy.

Teraz wiadro pomyj poleci mi na głowę - szkoda wam szczurków i myszek, ale w domu miec byście nie chcieli szkodnika? :P
Marcel 11.07.2012 08:22
Nigdy więcej nie wypije liptona.
Amadeusz. 30.03.2012 16:17
Właśnie przeczytałem że twórca Liptona skoczył z dachu a w komentarzach jakaś osoba wspomniała o tych testach.
Tak więc po wpisaniu hasła w Google znalazłem się tutaj, ale żeby takie rzeczy robić z banalną herbatą to po prostu jest sadystycznie głupie.
Maria 17.04.2011 19:58
Wysłałam petycję rok temu.
12