Przede wszystkim żywność! Nowa publikacja edukacyjna Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie
Co mają wspólnego granice planetarne z żywnością, która trafia na nasze talerze? Co to jest suwerenność żywnościowa? Na czym polega aktywizm bez przemocy i jak działać bezpośrednio? Na te pytania znajdziecie odpowiedzi w najnowszej publikacji Przede wszystkim żywność. Aktywizm w dobie kryzysu klimatycznego.
Food
Clothes
Shoes
Fruits
Toys
Wood and Paper
Electronics
„Woda jest przyszłością”. Wystawa artystyczno-edukacyjna na Bulwarach Wiślanych w Warszawie
Zbliża się sezon wakacyjny, a więc czas na orzeźwiający temat. Woda! Dla jednych dobro luksusowe, dla drugich chleb powszedni. Łatwo zapominamy, jak cenny jest to zasób.... i jak ograniczony. Zapraszamy na wystawę „Woda jest przyszłością”, którą od 28 czerwca można będzie oglądać na Bulwarach Wiślanych w Warszawie. Wystawa ma na celu poddać refleksji nasze codzienne nawyki a także odpowiedzieć na pytania związane ze zużyciem wody.
Czy bioplastik jest naszym wybawieniem?
Plastik, który jest biodegradowalny? Czemu nie, wykorzystajmy go! STOP! Nie tak szybko. Niestety, pojęcie “bioplastik” może wprowadzać w błąd. Dla przykładu, biodegradowalny plastik może być wytworzony zarówno z paliw kopalnych jak ropa naftowa jak i z odnawialnych źródeł biomasy jak kukurydza, trzcina cukrowa lub pozostałości z produkcji żywności.
 

 
Organizacja WWF wydała właśnie raport, z którego wynika, że konsumpcja w UE jest bezpośrednio związana z niszczeniem i degradacją zarówno naturalnych lasów, jak i innych ekosystemów poza jej granicami. Jak to możliwe? I jakich działań w związku z tym potrzebujemy?
Około 36% zanieczyszczenia plastikiem w oceanach to różnego rodzaju opakowania na żywność. Tego rodzaju opakowania mają kontakt z żywnością zanim zostanie przez nas skonsumowana, co uwzględnia pakowanie w celach transportowych i sprzedaży, przechowywanie w domu, jak również korzystanie z przyborów kuchennych, zastawy, sztućców czy opakowań na wynos. 
Kociołek towarzyski, klasyk na kwadrans studencki i kowbojska tarta warzywna. Przepisy na te i inne dania znajdziecie w najnowszej publikacji Fundacji Kupuj Odpowiedzialnie, która powstała podczas warsztatów z tworzenia książki kucharskiej z przepisami przyjaznymi dla planety.