SWAP podczas Targów odpowiedzialnej mody WearFair w Łodzi
Czwartek, 06.09.2012. Maria
SWAP podczas Targów odpowiedzialnej mody WearFair w Łodzi
Może masz ubrania, które kiedyś uwielbiałaś/eś, ale już ci się znudziły? A może kupiłaś/eś wyjątkową sukienkę w przepiękne kwiaty i dalej wisi z metką w szafie? Albo dostałaś/eś od cioci krawat w kotki, którego nigdy nie założysz?
Polska Zielona Sieć oraz Inicjatywa POLtwór zapraszają na SWAP czyli bezgotówkową wymianę ciuchów, która odbędzie się podczas Targów odpowiedzialnej mody WearFair w Łodzi. Swap to wspaniały sposób, aby znaleźć nowego właściciela/kę dla rzeczy, które już nie są nam potrzebne, okazały się być nieudanym prezentem, czy po prostu nie pasują rozmiarem. Zamiast zakurzone w szafie, odzyskają swój blask na nowo, a wszystko ekologicznie, tanio i w przyjemnej atmosferze.
 
Gdzie? Centrum Kongresowo-Wystawiennicze Międzynarodowych Targów Łódzkich, Al. Politechniki 2, Łódź
 
Kiedy? 13.10.2012 (sobota), g. 14.00-17.00 oraz 14.10.2012 (niedziela), g. 11.00-14.30
 
Aby wziąć udział w wymienialni wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Dołącz do wydarzenia na facebooku.
 
fot. Małgorzata Małochleb
fot. Małgorzata Małochleb
 
Kilka zasad, które sprawią, że wymiana przebiegnie sprawnie:
  • Ubrania, które przynosimy powinny być oczywiście czyste i nie uszkodzone.
  • Każda osoba, która przyniesie swoje rzeczy na wymianę zostanie przy wejściu zarejestrowana. Rejestracja polegać będzie na podaniu imienia i nazwiska, telefonu kontaktowego oraz przypisaniu numeru do osoby.
  • Każdy uczestnik/uczestniczka dostanie jedną dużą zawieszkę oraz zestaw małych zawieszek z tym samym numerem. Duża zawieszka będzie przyczepiona do osoby, małe do ubrań i wystawianych przedmiotów. Dzięki takiej identyfikacji z łatwością będzie można odnaleźć właściciela/kę ubrań i dokonać transakcji. W przypadku kiedy właściciel/ka ubrań będzie niedostępny/a, można zgłosić się do rejestracji po telefon kontaktowy.
  • Uczestnicy będą mieli do zagospodarowania wyznaczoną przestrzeń gdzie można będzie ułożyć swoje ubrania i dodatki. Do dyspozycji będą stoły i wieszaki.
  • Przedmioty, których nie będziecie chcieli zabierać z powrotem do domu można będzie umieścić w przestrzeni „oddam za darmo”.
  • Wystawiający/a ma obowiązek zabrać ze sobą przyniesione przedmioty po zakończeniu wymiany. Jeżeli ubrania nie zostaną zabrane w ciągu pół godziny od zakończenia wymiany, po pierwszym dniu wymiany zostaną umieszczone w przestrzeni „oddam za darmo”, po drugim dniu zostaną przekazane na cele społeczne.
  • Istnieje możliwość odkupienia przedmiotów jeżeli wymiana nie jest możliwa (np. jedna strona nie znalazła nic dla siebie u osoby, która chce się z nią wymienić), jednak cena za dany przedmiot powinna być symboliczna i nie przekraczać 10zł. Całe wydarzenie jest promocją niekomercyjnego podejścia do nabywania nowych przedmiotów i niech tak zostanie.
Podczas całości trwania swapa zapewniamy darmową opiekę nad dziećmi!
 
Aby wziąć udział w wymienialni wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 
Komentarze